تبلیغات
دختر بهار... - یک واکنش...
دختر بهار...
اینجا راهی ست میان من و هیچ...
جمعه 26 اردیبهشت 1393
نویسنده : نسیم
همیشه جواب یك چرا انقدر ذهنت را درگیر رویای بودنش می كند كه تمام هستی پیش روی چشمانت نیست می شود.چراااااا .
گاهی ما آدم ها انقدر كوچك می شویم آنقدر كوچك كه حال بد و وارفته ی روزگارمان را به رفتنش نسبت می دهیم، دروغ هم نمی گوییم ولی انسان چقدر كوچك است كه خوشبختی و حالُ روز خوب را در گرو بودن دیگری می یابد.... و وقتی كه نیست یعنی تو بدبخت ترین آدم روی زمینی... !!!
خوشبختی را فقط و فقط باید درون خودت جست و جو كنی و این جمله کلیشه ای به حق، که حقیقت محض است تا اینکه آدم ها با رفت و آمدهایشان نتوانند آن را از تو بگیرند و رسیدن به این حقیقت به قدر یك عمر زندگی زمان می خواهد و زمانش به قدر یك دل درد دیده صبر می خواهد و صبرش به قدر یه سكوت طولانی انرژی می طلبد...
می دانی هنوز هم زیباترین واژه ها منتظرند!
هنوز هم آدم ها زیبا هستند و دوست داشتنی و قابل احترام ! با اینکه هر روزُ هر روزُ هر روز هر کدامشات خودخواه تر می شوند و در پی تغییر وضعیت خود، دیگران را به اسیری می کشند با رفتارشان، با دروغ هایشان، با غرورشان، با خیانت هایشان و ... و هر کدام از این آدم ها می توانند عشق تو باشند یا دوستت یا آشنایی یا ...
مهم نیست که اگر حرف نمی زنی آدم ها فکر می کنند نفهمیدی! فکر می کنند که نفهمید  ... مهم نیست! مهم خدایی ست که ناظر است بر من و تو!
می دانی اصلا این که تو می دانی و به روی آدم ها و زندگی نمی آوری زیباتر است! مهم همان خدایی ست که هر روز صبح دوباره روز تازه ای برایت متولد می کند تا تو بزرگش کنی و غروب که فرا می رسد امانتش را پس می گیرد و برای فردایت برنامه ریزی می کند، انگار که تو به قدر روزهای عمرت آدم تربیت کرده ای، خودت را .
گیج ُ گنگم تا هنوووز ...
این انسان عجول بی توقف را چه باید کرد؟!
این سراسیمه قلب ویران را چه باید کرد ؟
با آدمیان چه باید کرد؟
مگر زندگی چند روز است که انقدر انسان ها نامهربانی می کنند با هم و به روی خودشان هم نمی آورند؟
عشق تربیت کردنی ست ولی تازگی ها بر خلاف قبل بیشترفکر می کنم عشق، یادگرفتنی ست !!!!!!!! همه دخترها شبیه هم و همه پسر ها هم شبیه هم هستند!
عشق از یک احساس خوب و زیبا شروع می شود. تو به حکم فطرتی که خدا از کودکی در نهاد تو کاشته به سمت خوبی و مهربانی گرایش داری. ولی از کودکی یاد میگیری که خوبی و مهربانی را دوست بداری و با آن بزرگ می شوی و این روحیه را تقویت می کنی.
پس تنها راز آن خوبی است. به همان قدر که می توانی.آدم ها خوب مطلق و بد مطلق نیستند وگرنه خدا از توبه برای بندگانش حرف نمی زد!!
خوب باش و مهربان و به دور از خودخواهی با صبر بزرگ کن آنچه عشق می نامی، ولی آدمی هوس باز و رنگارنگ است دنبال تنوع و جنس بهتر تمام عمر جست و جو می کند انگار در پی خوبی بیشتر و بهتر از پی فرصت ها و آدم ها می گذرد به هوای رسیدن به موقعیتی بهتر و مناسب تر!!! و پیش خود زمزمه می کند :
این اونی نبود که من می خواستم!
در صورتی که شاید او خودش را اول نشناخته و بعد آنچه که باید یاد می گرفته!
معنای خوبی هر چقدر هم که در نظر انسان ها نسبی باشد از یک مفهوم عام و همه پسند نشآت می گیرد و تغییر دادنی نیست! زیرا خلاف آن خلاف فطرت تو می شود و حتی اگر تو قبولش هم نکنی در ضمیر ناخودآگاهت به آن ایمان می آوری و لی دم نمی زنی شاید.
این اونی نبود که من می خواستم! امل وقتی احساسی جرقه ای می زند دیگر آنچه که باید رخ داده مثل اینکه یکی گل رز دوست دارد یکی مریم و هر دو گل هستند و زیبا !
عشق هم چیزی جز صبوری و رشد نیست! چیزی جز شناخت خودت و اعتماد به دیگری نیست! وگرنه که در تب و تاب احساسی آتشین از کجا معلوم که فقط یک واکنش شیمیایی رخ نداده است؟!!!!!
هیچ فکر کرده اید؟ این بی شباهت به فاجعه نیست!

خیلی چیز ها را می دانستم و حرفی نزدم، می دانم ُ می بینم ُحرف نمی زنم. زتدگی است دیگر، هیچ کس و هیچ چیز جز خدا قابل اعتماد نیست عزیزم (: الباقی را باید به خدا سپردُ به او اعتماد کرد ... و این سخت ترین و آسان ترین بخش کار است (:
------------------------------------
این است رنگ و بوی دنیای این روزهایم وقتی كه نمی توانم به ذهن ناآرامم پاسخ گویم.


درباره وبلاگیک گلدان شمعدانی روی یک طاقچه گِلی با یک پنجره آبی... خدایی مهربان، دلی راضی، و مردمانی خوب، به خدا همین مرا کفایت است.

مدیر وبلاگ : نسیم
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :
امکانات جانبی


فال حافظCreate your flash banner free online